+420 220 518 751 sultrade@sultrade.cz
  • cs

SEPARAČNÍ PROCESY

Od roku 2013 společnost SULTRADE Praha s r.o. zastupuje světového lídra v oblasti separačních technologií, švýcarskou společnost SULZER CHEMTECH Ltd.

Zaměřujeme se na dodávky výplní a vnitřního vybavení pro celou škálu chemických, rafinerských, petrochemických či farmaceutických procesů, zejména v oblasti destilací a absorpcí.
Disponujeme širokým portfoliem strukturovaných výplní, jak pro laboratorní účely tj. pro kolony o vnitřním průměru od 20 mm (např. typu DX,EX), přes pilotní jednotky, až po velkokapacitní rektifikační či absorpční kolony, kde je vlajkovým produktem výplň typu Mellapak™ nebo účinnější řada MellapakPlus™.

Mimo strukturované výplně zajištujeme dodávku sypaných výplní v podobě NutterRings™, I-Rings™, C-Rings™, P-Rings™ a R-Rings™. V neposlední řadě spadá do našeho portfolia i celá řada pater (sítová, můstková, kloboučková, zvonková) v mnoha alternativních variantách, což z nás dělá momentálně nejrozšířenějšího dodavatele těchto komponent na světě.

Dále se zaměřujeme na oblast separace kapalina/kapalina a plyn/kapalina, kde poskytujeme produkty v podobě koalescerů (DC-Coalescer) a odlučovačů kapek neboli demisterů (např. typů Knitmesh nebo Mellachevron).

Kromě široké škály výplní zajišťujeme i design a dodávku vnitřního vybavení kolon v podobě rozdělovačů kapalin (distributorů), kolektorů (sběračů), podpůrných roštů a systémů pro přívod plynné a kapalné fáze.

Mimo materiálové dodávky jsme schopni dodat i technickou podporu v podobě laboratorního testování, výpočtu hydraulického designu, případových studií, BED (Basic Engineering Design), DEB (Detail Engineering Design), a to jak pro případ renovace stávající technologie, tak i pro nové aparáty včetně designového návrhu. Při zpracovávání studií a prováděcí projektové dokumentace využíváme vlastní know-how a know-how společnosti Sulzer, ale i rozsáhlé zkušenosti a vědomosti chemickotechnologických vysokých škol, se kterými udržujeme úzkou spolupráci.

Samozřejmostí je i zajištění samotné instalace, odborného dohledu v podobě licencovaného supervizora nebo popřípadě zajištění celé akce formou „naklíč“.

-Destilace, absorpce a reaktivní destilace

-Evaporace (filmové odparky)

-Extrakce kapalina-kapalina

-Krystalizace

-Membránové procesy

CHPT využívá dosavadní know-how a bohaté zkušenosti v oblasti separačních technologií a v kombinaci s technologií a zázemím bývalé společnosti Kuhni jsme schopni najít optimální řešení i pro náročné separační technologie. CHPT se zaměřuje jak na design a dodávku jednotlivých zařízení, které lze zakomponovat dostávající technologie, např. za účelem snížení provozních nákladů či zlepšení kvality výtěžku, tak na komplexní dodávky v podobě tzv. skid-unit. Tyto jednotky zahrnují jednotlivé aparáty včetně čerpadel, ventilů, přístrojového vybavení, svorkovnic, kabeláže atd. umístěných do jednotné ocelové konstrukce.

Disponujeme širokým spektrem purifikačních aplikací ve kterých využíváme výše uvedené technologie. Silné know-how je také v oblasti regenerací organických rozpouštědel, jak pro homogenní a heterogenní azeotropní soustavy, tak i prosměsi, které azeotrop netvoří.

Samozřejmostí je výzkumná a inženýrská podpora v podoběstudií, BED, DEB, až po instalaci a uvedení do provozu. Naše produkty nacházejí uplatnění v chemickém, farmaceutickém a nově i v potravinářském průmyslu, ve kterém se zaměřujeme na extrakci esenciálních složek nebo koncentraci ovocných a zeleninových šťáv nebo kávy.

Kontaktujte nás