CHLADICÍ VĚŽE OTEVŘENÉ

Společným prvkem všech nabízených typů chladících věží je nekompromisní důraz na kvalitu a dlouhou životnost, která obvykle přesahuje 30 let. Proto je základním stavebním prvkem sklolaminát zesílený polyesterem, který bezkonkurenčně odolává nejen korozivním účinkům vody standardní kvality, ale i případným účinkům agresivních vod. To vše při minimálních nákladech na údržbu, neboť sklolaminát zesílený polyesterem si po celou dobu své dlouhé životnosti nežádá žádnou údržbu snad jen vyjma občasného očištění povrchu.

Další významnou výhodou našich chladících věží je široká škála dostupných chladících výplní fóliového typu i typu rozstřikovacích mřížek. Možnost volby nám umožňuje vždy nabídnout optimální řešení s ohledem na množství a velikost nerozpustných a popřípadě i rozpustných látek.

Charakteristickým rysem všech námi dodávaných chladících věží je osazení tryskami se čtvercovým půdorysem rozstřiku, které tímto umožňují naprosto rovnoměrnou distribuci vody na chladící výplň. To je základní podmínkou pro dosažení maximální účinnosti chlazení. Navíc se trysky vyznačují velkou světlostí, jež v kombinaci s vysokou rychlostí proudění vody vede k neobyčejné odolnosti trysek proti zanesení a ucpání. Jedná se o tzv. trysky se samočistícím efektem a mohou být použity i pro velmi znečištěné vody.

Chladící věže jsou vybaveny speciálními žaluziemi tzv. komůrkového typu. Jejich jedinečné tvarování zamezí rozstřiku vody mimo chladící věž i při silném větru a znemožní vstupu větších nečistot (větší listí, igelitové pytlíky, tašky apod.) do chladící vody. Dále znemožňují průnik slunečních paprsků do jímky a tím nezanedbatelně přispívají k omezení růstu řas. Díky tomu je možné dávkovat menší množství biocidů a tím spořit provozní náklady.
Chladící věže EWK

Jedná se o základní řadu určenou pro malé a střední chladící výkony. Základním rysem je kompaktní sklolaminátový plášť a axiální ventilátor zaručující minimální spotřebu elektrické energie. Chladící věže jsou standardně vybaveny dvouotáčkovým motorem. V naprosté většině jsou dodávány se spodní sběrnou vanou, ale můžeme je též dodat bez vany pro případ instalace nad existující jímku.

Dodávány jsou v maximálně předmontovaném stavu, na staveništi se pouze kompletují 2 díly (resp. 4 díly u EWK 1260 a 1800) dohromady, proto je výstavba velmi rychlá.

Chladící věže Modupol® EWK

Chladící věže Modupol EWK navazují konstrukčně a výkonově na chladící věže EWK. Přestože jsou určeny pro chlazení velkých výkonů, ponechávají si základní rys konstrukce věží EWK – samonosný sklolaminátový plášť, což je na našem trhu naprostá rarita nemající konkurenci. Věže Modupol EWK se výkonově vyrovnají velkým ventilátorovým betonovým a ocelovým chladícím věžím, avšak ponechávají si materiálovou výhodu sklolaminátu, což má výrazný vliv na životnost věže a náročnost její údržby.

Věže Modupol jsou standardně vybaveny dvouotáčkovými motory a dodávány bez sběrné vany. V případě individuálního požadavku spodní sklolaminátovou vanu dodáme.

Pro větší výkony je možno chladící věže spojovat do řady, čímž získáme prostorově úsporné vícebuňkové provedení.

Věže Modupol jsou dodávány ve vysoce předmontovaném stavu zaručujícím rychlou a bezproblémovou montáž na staveništi.

Chladící věže EWK-D(A)

Chladící věže EWK-D(A) mají sklolaminátový nosný plášť identické konstrukce jako chladící věže EWK. Věže EWK-D(A) jsou však vybaveny radiálním ventilátorem, aby dosahovali co nejnižší úrovně akustického výkonu. V případě požadavku na extrémně tiché provedení je možno celou chladící věž umístit do tlumící skříně – provedení EWK-DA.

Stejně jako věže EWK jsou věže EWK-D(A) standardně vybaveny dvouotáčkovými motory a jsou dodávány se spodní vanou.

Veže EWK-D(A) jsou dodávány plně předmontované.

Chladící věže EWB-E

Chladící věže řady EWB jsou chladící věže s axiálním ventilátorem a se starším typem konstrukce – nosnou část tvoří pozinkované profily na které se montují laminátové desky tvořící stěny věže. Původně měl být tento typ věží plně nahrazen modelovou řadou Modupol EWK, avšak během dlouhých let, kdy byl tento typ dodáván, si vytvořil mnoho spokojených zákazníků, kteří se k tomuto typu věží dále vracejí.

Proto byly věže EWB inovovány a materiálově zdokonaleny – nosnou část nyní tvoří profily z nerezové oceli – a jsou nadále nabízeny pod označením EWB-E.

Věže EWB-E jsou standardně vybaveny dvouotáčkovými motory a dodávány buď bez spodní vany nebo s ní.

Pro větší výkony je možno chladící věže spojovat do řady, čímž získáme prostorově úsporné vícebuňkové provedení.

Věže EWB-E jsou dodávány „v rozsypu“ a montáž na staveništi je v porovnání s věžemi Modupol EWK náročnější.

Naši partneři:
Napište nám