PÍSTNÍ KROUŽKY A UCPÁVKOVÉ SYSTÉMY REDURA®

Redura® je výsledkem vlastního vývoje a nabízí unikátní řešení, materiálové, tvarové i koncepční, pro následující klíčové součásti každého pístového kompresoru:

Plynové ucpávky pístnice:
 • Řešení se typicky skládá z dvou typů designově odlišných komponent – komponenty pro zatížení statickým tlakem a komponenty pro zatížení dynamickým tlakem.
 • Při návrhu řešení ucpávky je kalkulováno statické a dynamické zatížení jednotlivých komponent v ucpávce a je využito optimálního provedení kroužků.
 • S ohledem na aplikaci je optimalizováno též materiálové provedení s důrazem na funkčnost a trvanlivost ucpávky.
Pístní a vodící kroužky:

Redura® pístní a vodící kroužky poskytují perfektní utěsnění pístu v každém kompresním módu:

 • Jednočinná komprese
 • Dvojčinná komprese
 • Duální komprese.

Řešení Redura® obvykle představuje tzv. heterogenní řešení – s ohledem na konkrétní tlakové zatížení, typ plynu, typ komprese apod. jsou navržena a kombinována různá provedení pístních a vodících kroužků. Design a materiálové provedení kroužků je opět vyvinuto přímo společností Burckhardt Compression AG s ohledem na její dlouhodobé zkušenosti. Tak Redura® dosahuje vysoké účinnosti komprese (tzn. komprese s minimálním úniku plynu přes pístní kroužky) při zachování dlouhé životnosti kroužků.

Olejové ucpávky:

Olejové ucpávky Redura® spolehlivě zajistí, že olej v klikové skříni zůstane v klikové skříni. Olejové ucpávky Redura® jsou výsledkem vlastního vývoje a jsou optimalizovány s ohledem na:

 • Dlouhou životnost
 • Maximální dostupnost stroje
 • Minimální servisní náklady

Hybridní olejový stírací kroužek – tento kroužek je výsekem optimalizace běžného provedení stíracích kroužků. Současně kladené nároky na bezvadnou funkci stírání oleje a dlouhou životnost plní pomocí využití principu žiletkových čepelí. Speciální vodící mechanismus spolu s materiálem optimálním pro bezmazný provoz zajišťuje velmi malé opotřebení materiálu. Důsledkem je, že geometrie stíracího kroužku zůstává dlouhodobě zachována a kroužek dlouhodobě poskytuje vysoký stírací efekt.

Materiály Persisto®

V současné době je na trhu velké množství speciálních plastových materiálů. Tyto materiály jsou však vyvinuty s ohledem na co nejširší míru využití. Naproti tomu Burckhardt vyvíjí a vytváří nové kompaundní materiály, které mají velmi úzkou oblast využití a svými vlastnostmi přesně vyhovují nárokům konkrétní aplikace. Tyto materiály se označují jako Persisto® a významně přispívají k vysoké účinnosti, spolehlivosti a dlouhé životnosti těsnícího systému Redura®.

Opět platí, že systém Redura je možné využít i v kompresorech jiných výrobců, např. Neumann Esser, ČKD, Nuovo Pignone, Dresser Rand, Ingersol Rand, JSW a dalších.

Kontaktujte nás


  Sohlasím se zpracováním osobních údajů.